تخفیف ویژه برای صافکاری بیش از یه قسمت خودرو تا 2 میلیون تومان برای جزئیات بیشتر تماس بگیرید یا درخواست اعزام کارشناس
منتشر شده در: صافکاری خودرو
Rate this post

درست است که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده و ماشین‌های بی نظیری وارد بازار شده اند. اما باز هم افرادی هستند که هنوز به ماشین‌های قدیمی و کلاسیک علاقه دارند. به همین دلیل باید آن را تعمیر کرده تا قابل استفاده شوند و از آن لذت ببرند. به فرایند بازسازی و تعمیر ماشین‌های قدیمی اورهال می‌گویند.

اورهال به تعمیر و بازسازی خودرو‌های قدیمی گفته می‌شود. اگر ماشین کلاسیک و قدیمی دارید با اورهال می‌توانید ارزش آن را چند برابر کرده و از آن بیشتر محافظت کنید. در این مقاله با اورهال و مراحل انجام آن آشنا می‌شوید. 

اورهال خودرو به چه معناست؟

بررسی، تعمیر و ترمیم خودرو به معنی اورهال است. در این روش تمام قسمت‌های ماشین به صورت کامل مورد بررسی و بازسازی قرار می‌گیرند. 

قبل از شروع هر اقدامی باید تصمیم بگیرید که آیا اورهال خودرو ارزشش را دارد؟ آیا می‌توانید هزینه‌های زیادی برای رسیدن به خودرو ایده آل خود پرداخت نمایید؟ اگر تنها ظاهر ماشین برای شما اهمیت دارد از همان ابتدا به دنبال خودرویی بگردید که بدنه نسبتا خوبی داشته باشد تا نیاز به پرداخت هزینه‌های بسیار بالا نداشته باشید. پس از آنکه تصمیم خود را گرفتید به دنبال تعمیرکار حرفه ای و کاربلد بگردید. 

مراحل اورهال کردن خودرو 

حالا که با مفهوم اورهال آشنا شدیم زمان آن رسیده که مراحل و روش‌هایی که باید انجام دهیم تا خودرویی با ظاهر زیبا و سالم داشته باشیم را بررسی کنیم. در واقع اورهال به معنی تعمیر تمام قطعات داخل موتور تا بدنه و تمامی جزئیات ماشین گفته می‌شود. 

اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب فرد متخصص است. در غیر این صورت عملیات بازسازی به درستی انجام نشده و هزینه‌های زیاد و اضافی باید پرداخت نمایید. فرد متخصص و با سابقه تمام قطعاتی که ایراد دارند را شناسایی، تعمیر و یا تعویض می‌کند. در انتها آن را مورد تست قرار داده تا از سلامت و درست کار کردن آن مطمئن شود. در ادامه مراحل اورهال را با هم می‌خوانیم.

1- صافکاری و نقاشی خودرو در اورهال

از بدنه خودرو در اورهال کردن شروع می‌کنیم. به منظور بازسازی و برگرداندن شکل اولیه بدنه، آن را صافکاری و نقاشی می‌کنند.

برای این منظور تمامی قسمت‌های خارجی و داخلی خودرو مانند چراغ، شیشه، صندلی، کفپوش، فرمان و سایر قطعات را باز می‌کنند تا بدنه ای کامل و بدون هیچ وسیله اضافی داشته باشند. در این مرحله اقدام به سمباده زنی بخش‌های پوسیده می‌کنند. 

صافکاری ماشین در اورهال خودرو شامل تمام اجزای بدنه، شاسی، کف و سقف می‌شود. بعد از صافکاری نوبت به رنگ‌کاری و نقاشی می‌رسد. این کار را باید صافکار با تجربه و ماهر انجام دهد. در غیر این صورت رنگ بدنه زیبا نشده و سایر افراد کاملا متوجه رنگ شدگی مجدد خودرو می‌شوند. 

2- تعمیر موتور به صورت تخصصی برای اورهال

در اورهال خودرو بعد از بازسازی و رنگ‌کاری کامل بدنه به سراغ موتور خودرو می‌رویم. این مرحله نیز باید با کمک فردی متخصص انجام شود. در غیر این صورت می‌تواند سایر هزینه‌های اضافی را به شما تحمیل کند. تمامی قطعات داخل کاپوت مانند سرسیلندر، پیستون، پمپ و سایر قطعات باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شوند. به همین دلیل می‌گوییم اورهال هزینه بالایی دارد زیرا اکثر قسمت‌ها نیاز به تعویض و تعمیر دارند. 

3- تعمیرات جلوبندی در اورهال خودرو

جلوبندی شامل فنر، اکسل، چرخ، بلبرینگ، موج گیر، بوش، سیبک و سایر قسمت‌هاست که باید هر کدام به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر یا تعویض شوند. 

4- بررسی قسمت‌های برقی خودرو

قسمت برقی خودرو شامل باتری، دینام، تسمه دینام، برف پاک کن، چراغ، دزدگیر، شمع‌ها و سایر قسمت‌هاست که توسط فرد متخصص بازدید شده و تعویض می‌شوند. 

5- تعمیرات بخش‌های داخلی خودرو و اگزوز 

این بخش در زیبایی و ظاهر زیبای خودرو پس از اورهال تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل باید توجه زیادی به آن داشته باشید. بهترین تعمیرکاران خودرو باید اورهال را انجام دهند تا ماشینی بی نقص و زیبا داشته باشید. تعمیرکار بعد از بررسی کامل صندلی‌ها در صورت نیاز آنها را تعمیر کرده و به سراغ اگزوز می‌روند. اگزوز در سیستم سوخت موتور نقش مهمی دارد و باید به آن دقت ویژه ای داشت. 

6- صداگیری اتاق و تمامی قطعات خودرو 

بعد از تعمیر بدنه و قسمت داخلی کاپوت زمان آن رسیده که برای مرحله آخر، صداگیری قطعات انجام شود. تعمیرکاران با تجربه به سراغ داشبورد، سقف، ستون، کف و لاستیک‌ها رفته و صداهای اضافه را برطرف می‌کنند. 

پس از تست نهایی، اورهال خودرو به اتمام رسیده و ماشین کلاسیک شما با ظاهری زیبا و نو و موتوری سالم در اختیار شما قرار داده می‌شود. از سواری ماشین خود لذت ببرید. 

جمع بندی

اورهال خودرو به بازسازی و تعمیر خودرو‌های کلاسیک گفته می‌شود. بررسی کامل بدنه و موتور برای رسیدن به ماشینی بی نقص و زیبا اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌کنیم حتما این کار توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود تا هزینه‌های اضافی به شما تحمیل نشود. 

سولات متداول

ترمیم خودرو چیست؟

در اصطلاح ترمیم خودرو، RESTORATION گفته می‌شود. به این معنا که یک خودروی قدمی باید به طور کامل تمامی قطعات آن کنده شده و از ابتدا دقیقاً مطابق با مشخصات سازنده اصلی بازسازی شود.

اورهال خودرو چه می‌کند؟

اورهال خودرو به عمل تعمیر، رنگ آمیزی و تعویض قسمت‌های خاصی از خودروی قدیمی به منظور بازگرداندن آن به وضعیت اولیه گفته می‌شود. به این معنی است که خودرو شباهت زیادی به ساخت و طراحی اصلی خودرو دارد و در عین حال سطح عملکرد یک وسیله نقلیه جدید را حفظ می‌کند.

اورهال ماشین سخت است؟

نکته اصلی این است که بازسازی یک ماشین کار سختی است و زمان زیادی می‌برد. ممکن است اشتباه کنید و مجبور شوید کارها را دوباره انجام دهید.

متا تایتل: اورهال خودرو چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

متا دیسکریپشن: اورهال خودرو برای ترمیم و بازسازی خودرو‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش تمامی قسمت‌های خودرو مانند صندلی‌ها و اجزای موتور تعمیر و یا تعویض می‌شوند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید