تخفیف ویژه برای صافکاری بیش از یه قسمت خودرو تا 2 میلیون تومان برای جزئیات بیشتر تماس بگیرید یا درخواست اعزام کارشناس
منتشر شده در: نگهداری از بدنه و رنگ خودرو
Rate this post

شاید کسانی که ماشین دارند با اصطلاح صفرشویی خودرو رو به رو شده باشند اما اغلب افراد نمی دانند صفرشویی به چه معناست. صفر شویی مانند کارواش برای شستن ماشین به کار‌ می‌رود اما تفاوت زیادی با یکدیگر داشته و شستشو معمولی به حساب نمی آید. 

اگر‌ می‌خواهید ماشین خود را شبیه به روز اول که از کارخانه تحویل گرفته اید در بیاورید حتما صفرشویی را انتخاب کنید. در ادامه با صفرشویی و مزایای آن آشنا‌ می‌شویم. 

صفرشویی خودرو به چه معناست؟

در صفرشویی تمامی قطعات داخل کابین، بدنه، لاستیک و موتور مانند روز اول تمیز‌ می‌شوند. اما در کارواش معمولی شستشو سطحی انجام شده و تنها ظاهر ماشین و کابین درخشان‌ می‌شوند. 

در صفرشویی از وسایل و مواد مخصوص استفاده‌ می‌کنند تا تمامی چربی‌ها و آلودگی‌ها از تمام قسمت‌ها و قطعات ریز برداشته شود.

کارواش معمولی با صفرشویی خودرو چه تفاوت‌ها وشباهت‌هایی دارند؟

در هر دو روش ماشین تمیز و براق‌ می‌شود اما در کارواش معمولی به صورت سطحی بدنه و داخل کابین تمیز شده که تمایز آن با صفرشویی نیز همین است. در صفرشویی تک تک قطعات و اجزای ماشین به صورت حرفه ای و عمیق شسته‌ می‌شوند. زمان کارواش 30 دقیقه تا یک ساعت است. اما صفرشویی چیزی حدود 8 ساعت زمان نیاز دارد. 

در صفرشویی چه قسمت‌هایی را شستشو‌ می‌کنند؟

صفرشویی خودرو به دلیل آنکه با دقت بالایی انجام‌ می‌شود قیمت خودرو را بالاتر‌ می‌برد. زیرا تلالو و درخشش روز اول را به ماشین بر‌ می‌گرداند. 

این روش برای محافظت بیشتر قسمت‌های مختلف ماشین کاربرد دارد. زیرا ماده ای که با آن ماشین را تمیز‌ می‌کنند تشکیل لایه ای بر روی قطعات داده و از آنها محافظت بیشتری‌ می‌کند. در ادامه برخی از قسمت‌هایی که در این روش شسته‌ می‌شوند را با هم بررسی‌ می‌کنیم. 

شست و شوی کف داخلی ماشین

برای شروع کار ابتدا صندلی‌ها و کفی‌های ماشین را خارج‌ می‌کنند. موکت کف را با جارو برقی کشیده تا خاک‌ها و خورده ریزه‌های خوراکی‌ها تمیز شوند. این کار با جارو برقی صنعتی که کشش بالایی دارد انجام‌ می‌شود. در مرحله بعدی با شوینده‌های مخصوص کف را کاملا کشیده و تمیز و خوش بو‌ می‌کنند. قبل از آنکه دوباره صندلی‌ها را نصب کنید باید منتظر بمانید تا کف کاملا خشک شود. 

شست و شوی صندلی ماشین

جارو برقی صنعتی در این مرحله باز هم کمک رسان است. با مکش بالایی که دارد تمامی صندلی‌ها را از گرد و غبار و آلودگی تمیز‌ می‌کند. از دستگاه صندلی شور که هم‌ می‌شورد و هم خشک‌ می‌کند برای صندلی‌ها استفاده‌ می‌کنند. 

تمیز کردن سقف خودرو

سقف خودرو در اثر استفاده طولانی مدت از ماشین، قرار گرفتن در معرض دود سیگار و موی سر کم کم دچار تغییر رنگ و سیاهی‌ می‌شود. اگر زود به داد آن نرسید رنگ به صورت ثابت تغییر کرده و مانند روز اول نخواهد شد. در صفرشویی با کمک جاروبرقی صنعتی از سقف تمام آلودگی‌ها را پاک کرده و آن را شسته و خشک‌ می‌کنند. اگر نمی خواهید با جاروبرقی این کار را انجام دهید با دستمال و شوینده مخصوص سقف را بکشید و با خوشبو کننده آن را معطر کنید.

شستشو داشبورد خودرو

درخشش و تمیزی داشبورد در ظاهر کابین تاثیر زیادی دارد. داشبورد به دلیل آنکه در ارتباط مستقیم با نور آفتاب است زود کهنه‌ می‌شود و به دلیل منافذ زیادی که دارد آلودگی‌ها به راحتی داخل آن نفوذ‌ می‌کنند. باید از اسپری مخصوص داشبورد بر روی آن استفاده کنید تا در طولانی مدت اتفاقی برای آن نیفتد. داشبورد‌های چوبی پس از تمیز کردن باید به سرعت خشک شوند و هرگز نباید مواد مایع روی آنها بماند. 

موتورشویی خودرو

موتور از مهمترین قسمت‌های هر ماشین است. اما هر قطعه آن دارای جنس‌های مختلفی بوده که در زمان شستشو باید آنها را مد نظر داشته باشید. نباید گرد و غبار به مدت طولانی داخل موتور باقی بمانند. برای این منظور موتور شویی انجام‌ می‌شود. 

در ابتدا قسمت‌های برقی داخل موتور خودرو را با چسب و پلاستیک‌ می‌بندند. با دستگاه باد ابتدا گرد و غبار را از روی موتور پاک کرده و سپس با مواد مخصوص و آب، کامل داخل موتور شسته‌ می‌شود. در مرحله آخر آن را با دستمال میکروفایبر خشک‌ می‌کنند. 

در صفرشویی خودرو پیشنهاد‌ می‌کنیم از موتور شویی بدون آب استفاده کنید. اما در این روش نیز فراموش نکنید که بخش‌های برقی موتور را بپوشانید. 

صفرشویی با بخار

یکی از روش‌های صفرشویی ماشین که نسبت به روش سنتی آن مزایای بیشتری دارد صفرشویی خودرو با دستگاه بخار است. بخار علاوه بر تمیز کردن قطعات داخلی ماشین، وسایلی مانند صندلی‌ها را استریل‌ می‌کند. لوله‌های باریک بخار شو به تمام قسمت‌های غیر قابل دسترس نفوذ کرده و هیچ قسمتی از قلم نمی افتد. حتی دریچه‌های کولر، لا به لای صندلی‌ها و اطراف دنده با این روش مثل روز اول تمیز و خوشبو‌ می‌شود. 

شیشه خودرو

شیشه خودرو از مهمترین بخش‌هایی است که در تمرکز و دید راننده تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل صفرشویی آن اهمیت خواهد داشت. با اسپری مخصوص شیشه و دستمال میکروفایبر شیشه‌ها را برق‌ می‌اندازند. 

چرا صفرشویی ماشین انجام‌ می‌شود؟

در امنیت راننده و سرنشینان تاثیر زیادی دارد. زیرا شیشه‌های تمیز دید بهتری به راننده‌ می‌هد. 

اگر قطعات داخلی ماشین مانند صندلی‌ها و لوله‌های داخل موتور برای مدت زیادی تمیز نشوند گرد و غبار روی آنها‌ می‌تواند باعث فرسایش و پارگی شده و به ماشین آسیب برساند. همچنین ظاهر ماشین را خراب و کهنه نشان‌ می‌دهد. 

جمع بندی 

پیشنهاد‌ می‌کنیم صفرشویی ماشین قبل از فروش آن را در نظر بگیرید. اما این روش تنها برای فروش ماشین کارایی ندارد بلکه برای داشتن وسیله نقلیه تمیز و خوشبو بهتر است علاوه بر کارواش‌های معمولی که ماشین خود را‌ می‌برید از صفرشویی خودرو نیز بهره مند شوید. 

سوالات متداول

کارواش بدون آب خوب است یا بد؟

حقیقت این است که محصولات کارواش بدون آب برای استفاده در اکثر خودروها بی خطر هستند. سریع و راحت تر از حالت سنتی انجام‌ می‌شوند اما زمان و انرژی بیشتری‌ می‌گیرند. 

معایب شستشوی بدون آب خودرو چیست؟

در صورت عدم استفاده صحیح، کارواش‌های بدون آب‌ می‌توانند به رنگ ماشین آسیب برسانند. مواد شیمیایی موجود در محلول‌ می‌تواند لایه شفافی را که از رنگ ماشین محافظت‌ می‌کند، از بین ببرد. این باعث آسیب پذیری آن در برابر خراش‌ها‌ می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید